Ebooki

Tiziano Sclavi – Dylan Dog: Zamek Grozy. Dama w czerni

W starym angielskim zamku zapijaczony lokaj rewolucjonista, seksowna pokojówka i stetryczała guwernantka znajdują swego pana, lorda Blendingsa, martwego. Arystokrata był stary i jego śmierć mogłaby zostać uznana za naturalną, gdyby nie fakt, że twarz miał wypaloną aż do czaszki… W ten sam sposób zginęli zarówno jego ojciec, jak i dziad. Czy śmierć ostatniego z rodu spowodowana jest starą klątwą, czy może ktoś pomógł mu przenieść się na tamten świat?

Dylan Dog to klasyczna opowieść grozy z wątkiem sensacyjnym, przedstawiona z charakterystycznym dla serii angielskim humorem oraz dużą dawką przemocy. Tytułowy bohater jest londyńskim detektywem, szczególnego jednak rodzaju, jako że zajmuje się sprawami, które przynajmniej ocierają się o zjawiska niewyjaśnione przez naukę. Bywa nazywany „detektywem mroku” i „łowcą potworów”, jego domenę stanowią bowiem duchy, upiory, zombie, wampiry i wilkołaki – choć także UFO czy tajemnicze epidemie.

Seria Dylan Dog jest najpopularniejszym cyklem komiksowym we Włoszech. Kolejne jej tomy ukazują się nieprzerwanie raz w miesiącu od października 1986 roku. Szczyt popularności serii przypadł na lata dziewięćdziesiąte XX wieku, kiedy zsumowana sprzedaż pierwszego wydania i kolejnych reedycji sięgała miliona egzemplarzy miesięcznie. Sam Umberto Eco powiedział kiedyś: „Mogę czytać Biblię, Homera i Dylana Doga całymi dniami bez znudzenia”.   źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dylan_dog/16.17 źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dylan_dog/16.17,okladka

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Il castello della paura. La Dama in Nero

data wydania:
kwiecień 2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788323736967

liczba stron:
200

słowa kluczowe:
groucho marx , horror

kategoria:
komiksy

język:
polski

Dodaj komentarz