w

Tom Gordon Palmer – Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność

To ważna książka, która z powodzeniem łączy ideał pokoju z bardzo praktycznymi i opartymi na faktach koncepcjami jego osiągania i utrzymywania. Pokój, miłość i wolność to książka, którą powinien przeczytać każdy – bez względu na wyznawane poglądy polityczne – kto pragnie uniknąć wojny.
David Boa,

Filozof i ojciec ekonomii, Adam Smith, jest autorem słynnych słów, że aby społeczeństwo kwitło i rozwijało się, potrzeba “niewiele więcej ponad trzy rzeczy: pokój, jasne podatki i znośny aparat sprawiedliwości”. Pokój, miłość i wolność to wciągający zbiór artykułów, pokazujących dlaczego pierwsze miejsce pośród tych warunków zajmuje pokój oraz w jaki sposób jego brak powoduje wzrost podatków i stanowi zagrożenie dla sprawiedliwości. Autorzy przedstawiają przekonywająco logiczną argumentację i dowody na to, że państwo, które idzie na wojnę, nie może być dalej wolne.
Lawrence H. White.

Gdyby płynące z tej publikacji lekcje zostały zrozumiane w ostatnim stuleciu, świat uniknąłby wiele przemocy, rozlewu krwi, cierpienia i niedoli.
Pascal Salin,   źródło okładki: http://www.fijor.com/blog/2016/09/07/czy-wojny-sa-…»

Wydawnictwo:
Fijorr Publishing
data wydania:
7 września 2016

ISBN:
9788364599385

liczba stron:
237

słowa kluczowe:
Politologia , wojna , pokój

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski