literatura faktu

Tomasz Dzierżanowski – Zimne wody Styksu

Autor na podstawie własnych doświadczeń lekarza hospicyjnego przekazuje przesłanie o potrzebie umierających, cierpiących osób – potrzebie ludzkiego towarzyszenia i miłości. Książka jest świadectwem roli narracji chorego, jego często przepełnionych bólem zwierzeń skierowanych do innej osoby – lekarza obdarzonego umiejętnością wsłuchiwania się w historię cierpienia.

prof. dr hab. med., dr h.c. Jacek Łuczak

Niniejsza książka jest inna od wielu, które dotąd napisano na ten temat. Jest bardzo osobista i wskazuje na wielkie zaangażowanie Autora. Dużo w niej refleksji, czasem poczucia humoru przebijającego przez warstwę emocji, ocierających się niekiedy o patos. Zawiera także cenne informacje praktyczne dla osób zaangażowanych w opiekę paliatywną. Autentyczna, ciekawa. Po prostu dobra książka.

prof. dr hab. med. Gałuszko – Psychoonkologia w praktyce klinicznej ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">de Walden-Gałuszko – Psychoonkologia w praktyce klinicznej ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Krystyna de Walden-Gałuszko

To lektura dla każdego, szczególnie dla tych, którzy zajmują się osobami nieuleczalnie chorymi lub zamierzają podjąć się opieki nad nimi. Treść książki, przepojona humanizmem, uczy szacunku do człowieka i jego autonomii. Dzięki niej Czytelnik może zrozumieć, czym zajmuje się medycyna paliatywna i jak jest ona ważna dla chorych u kresu życia. Autor książki – lekarz pracujący w hospicjum – dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Praca z umierającymi pacjentami nie jest dla niego przykrym obowiązkiem, lecz cennym przeżyciem oraz źródłem satysfakcji i siły. Rodzinom opiekującym się osobami stojącymi na pograniczu życia i śmierci lektura książki może pomóc w zrozumieniu sytuacji, w której się znalazły, oraz dać wsparcie w trudnych chwilach.

dr med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz
konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej   źródło opisu: http://www.termedia.pl źródło okładki: http://www.termedia.pl

Wydawnictwo:
Termedia
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-62138-71-5

liczba stron:
148

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 2430 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz