Ebooki

Tomek Tryzna – Panna Nikt

Książka zaczyna się od pierwszego krwi płynienia, ale seksu w niej niezbyt dużo, dużo natomiast namiętności, potężnych i niszczących. Bo wcale nie potrzeba szekspirowskich królów, władczyń ze sztyletem i rękami we krwi, zazdrosnych dusicieli, żeby takie namiętności pokazywać, wystarczy podstawówka w niedużym mieście i kilka dziewczątek. Zresztą wiadomo, że z siłą młodocianych uczuć żadne późniejsze żary nie mogą się równać, że to właśnie jest wiek przysiąg, rozczarowań, rozpaczy i dramatów.
Właściwie to nie tyle trzy bohaterki, ile jedna, dwa razy pogrążona w zakochaniu i nie rozumiejąca, co się z nią dzieje. Inaczej można to ująć jako perypetie zamaskowane urokiem i słodyczą. Bo utwór ten jest i powieścią, i średniowiecznym moralitetem, ognie piekielne buchają co chwila z gruntu wstrząsanego podziemnym drżeniem, szybują w powietrzu demony i odprawiają całe przedstawienia w snach.
Czesław Miłosz   źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010 źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/panna_nikt,p1399771565

Wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
marzec 2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788375542325

liczba stron:
468

słowa kluczowe:
powieść polska

kategoria:
literatura współczesna

język:
polski

Wpis wyświetlony 5212 razy od 09.02.2023. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz