Psychologia i socjologia

Uta Frith – Jak uczy się mózg

„Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy szukają zrozumiałego, kompetentnego wyjaśnienia, w jaki sposób nasz mózg się uczy. Skupi na sobie uwagę szerokiego grona czytelników”.
Prof. Robert Winston

„Ten ciekawy, żywy przegląd badań nad mózgiem trzeba koniecznie przeczytać. Jest znakomicie udokumentowany i trafia w samo sedno – jeśli chodzi o uczenie się, zawsze mamy do czynienia z mózgiem”.
Michael S. Gazzaniga, David T. McLaughlin, Distinguished University Professor, Dartmouth College

„Ekscytujący, przejrzysty i pasjonujący opis tego, jak maszyneria mózgu kształtuje zarówno formalną, jak i nieformalną edukację”.
Kathy Sylva, profesor psychologii wychowawczej, uniwersytet w Oksfordzie

„Niezwykle przystępny przegląd licznych zagadnień na styku nauki i mózgu i wychowania, który w znakomity sposób streszcza wiele ostatnich fascynujących odkryć w dziedzinie neurobiologii, neuroobrazowania i psychologii. Nauczanie zawsze będzie miało coś ze sztuki, ale nauczyciele, którzy przeczytają tę książkę, będą wiedzieć znacznie więcej na temat jego naukowych podstaw”.
Stanislas Dehaene, INSERM Cognitive Neuroimaging Researcg Unit, Paris

W ciągu ostatnich lat wymuszone uczenie się niemowląt, czyli „chów cieplarniany”, bardzo zyskało na popularności, ale czy rzeczywiście jest skuteczne? Naukowcy badający funkcjonowanie ludzkiego mózgu zaczynają przyznawać, że zachowuje on plastyczność w okresie dorastania i dorosłości. Czy oznacza to, że możliwe jest uczenie się przez całe życie? W tej pionierskiej książce dwie badaczki przedstawiają najnowszą wiedzę na temat tego, jak i kiedy mózg się uczy, i zastanawiają się, jakie są jej implikacje dla teorii i praktyki wychowania.

Ta przełomowa książka zainteresuje studentów psychologii i pedagogiki, nauczycieli, psychologów, osoby zarządzające oświatą i rodziców.

Sarah-Jayne Blakemore jest stypendystką Towarzystwa Królewskiego (stypendium Dorothy Hodgkin)w Institute of Cognitive Neuroscience w londyńskim University College. Prowadzi badania nad rozwojem mózgu w okresie dorastania oraz poznaniem społecznym w autyzmie. W 2000 roku została oddelegowana do brytyjskiego parlamentu z zadaniem napisania raportu na temat wychowania przedszkolnego dla Select Committee for Education.

Uta Frith jest profesorem rozwoju poznawczego i wicedyrektorem Institute of Cognitive Neuroscience przy londyńskim University College. Jest czołowym ekspertem w dziedzinie autyzmu i dysleksji, autorką znanych książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera.   źródło opisu: z okładki źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,924,strona,J…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
tytuł oryginału:
The Learning Brain. Lessons for Education

data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-233-2403-4

liczba stron:
218

słowa kluczowe:
mózg , autyzm , uczenie się , zapamiętywanie , zdolności , nauka , rozwój

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski