Inne

Victoria Schwab – Mroczniejszy odcień magii

Jedna z najlepszych powieści fantastycznych 2015 roku wg Barnes&Noble!

Intrygująca powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów.

Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn… Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.

Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu – jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się Pomiędzy światami ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">pomiędzy światami – i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby, o czym przekonuje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. To właśnie z nią Kell wyrusza w podróż do alternatywnej krainy, której stawką jest uratowanie wszystkich światów…

„Napisana z polotem, świetnie skonstruowana powieść fantasy. Błyskotliwe pomysły i wspaniałe pióro – otrzymujemy cudownie żywiołową, porywającą przygodę!”.

„Publishers Weekly”   źródło opisu: materiały wydawnictwa źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
tytuł oryginału:
A darker shade of magic

data wydania:
11 lipca 2016

ISBN:
9788365521156

liczba stron:
402

słowa kluczowe:
YA , Fantasy , London

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 4292 razy od 21.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz