Wiesław Olszewski – Po obu stronach Słupów Heraklesa. Hiszpania i Maroko

Wyjątkowa książka znanego badacza i podróżnika, który tym razem odwiedza Hiszpanię i Maroko, a w nich miejsca atrakcyjne turystycznie, polecane nie tylko przez biura turystyczne, zwiedzane i zaliczane przez tysiące turystów z całego świata. Autor opisuje niezwykłe miejsca, zabytki i rozmaite obiekty, skupiając szczególną uwagę na tych, które stanowią frapujący przykład swoistej dyfuzji różnych kultur: arabskiej, hiszpańskiej i afrykańskiej, a także historycznych uwarunkowań. Czyni to z aptekarską dokładnością, ale też z pasją podróżnika-globtrotera. Przy okazji dzieli się też z czytelnikami często kontrowersyjnymi, osobistymi opiniami dotyczącymi współczesnych problemów obu krajów (i nie tylko).
Książka przeznaczona jest dla aktywnych i dociekliwych turystów, podążających ciekawymi, a po części także nieutartymi ścieżkami i szukającymi oryginalnych miejsc czy obiektów w miejscach znanych i popularnych na terenie Hiszpanii i Maroka.
W książce znajdziemy również praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania, niekiedy zakwaterowania itp. Ponadto zawiera ona bogactwo wiedzy historycznej i geograficznej dotyczącej obu krajów. Rozbudza i zaspokaja coraz większe zainteresowanie związkami Europy z państwami islamskimi.   źródło opisu: Wydawnictwo G & P, 2011 źródło okładki: http://www.gmp.poznan.pl/tabid/604/Type/ProductDet…»

Wydawnictwo:
G&P
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7272-244-7

liczba stron:
216

słowa kluczowe:
przewodnik , podróże , turystyka , Europa , Afryka

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski