Zbigniew Pasek – Ezoteryzm, okultyzm, satanizm w Polsce

W Polsce historia tajnych stowarzyszeń, grup antychrześcijańskich i alternatywnych – względem katolicyzmu – postaw religijnych sięga przynajmniej XVI wieku. Swymi korzeniami dotyka ona magii i astrologii wykładanych w owym czasie na Akademii Krakowskiej. Składają się na nią także dzieje romantycznych tajnych bractw młodzieży z XIX wieku, a także zakonów ezoterycznych oraz ruchów satanistycznych i neognostyckich wieku XX.

Książka Ezoteryzm, okultyzm, satanizm w Polsce prezentuje zbiór pionierskich artykułów, dotyczących neopogańskich i okultystycznych ruchów współczesnej Polski.

Uzupełniają je artykuły poświęcone duchowości New Age i subkultur satanistycznych. Liczne kontrowersje wokół nich i zamęt pojęciowy domagają się uporządkowania i wyjaśnienia, które niniejsza pozycja stara się wprowadzić.

Książka prezentuje ujęcie naukowe, które jednak nie kłóci się z przystępną formą prezentacji wymienianych ruchów i wspólnot.   źródło opisu: http://www.ezosfera.pl/228/ezoteryzm-okultyzm-satanizm-w-polsce

Wydawnictwo:
Libron
data wydania:
2005 (data przybliżona)

ISBN:
83-921494-5-9

liczba stron:
264

słowa kluczowe:
ezoteryzm , okultyzm , pasek , polska , misiuna , satanizm

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski