w

Zbigniew Raszewski – Nowe spojrzenie na tworzywa akrylowe

Otrzymując od dr n med. Zbigniewa Raszewskiego książkę pod tytułem Nowe Spojrzenie na Tworzywa Akrylowe do oceny (po zapoznaniu się z tym dziełem) nie miałem wątpliwości, że warto ją wydać. Nie ma pozycji o tej tematyce opracowanej przez polskiego autora.
Rozwojowi tworzyw akrylowych towarzyszyły badania, których wynikiem było setki publikacji. Znajomość ich przez autora, który od lat zajmuje się tą problematyką wykracza poza możliwości czytelników, dlatego dobrze się stało, że autor zebrał tak ogromny materiał i opracował go w sposób przystępny, pozwalający zgłębić istotę problematyki pracy tworzywami akrylowymi.
Książka będzie przydatna technikom dentystycznym, studentom i lekarzom stomatologii zainteresowanym tworzywami akrylowymi.
Każdy z nas biorących udział w rehabilitacji narządu żucia zobowiązany jest do poszerzania zdobytej wiedzy.
Nowe Spojrzenie na Tworzywa Akrylowe ma więc za zadanie uzupełnić wiedzę wcześniej zdobytą i pomóc w dokształcaniu się zainteresowanym. Przesłana książka posiada cechy opracowania źródłowego – autor podaje obszerne piśmiennictwo, a jednocześnie jest praktycznym podręcznikiem dydaktycznym.
Pozycja ta ma 18 rozdziałów w których opisano historię stosowania tworzyw akrylowych, ich właściwości mechaniczne, polimeryzację, omówiono zasady unikania błędów podczas pracy tworzywami akrylowymi, techniki wzmacniania tworzyw akrylowych ich zastosowanie i opracowanie.
Nowoczesne opracowanie tematu i swoboda z jaką autor podchodzi do rozległego i bogatego materiału, sprawi , że dzieło będzie chętnie czytane. Dr n med. Zbigniew Raszewski w swojej książce omawia szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób możemy technicy dentystyczni i lekarze stomatolodzy osiągać większe sukcesy przy wykonywaniu prac z użyciem tworzyw akrylowych. Kończąc ocenę książki składam gratulacje autorowi za opracowanie niezwykle wartościowego dzieła którego tematyka jest tak potrzebna w stomatologii. Pozostaje tylko życzyć jej szerokiego rozpowszechnienia.   źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8465/tytul/…(?) źródło okładki: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8465/tytul/…»

Wydawnictwo:
Elamed
data wydania:
2015 (data przybliżona)

ISBN:
9788361190080

liczba stron:
182

kategoria:
zdrowie, medycyna

język:
polski