w

Zdzisław Słowiński – Prawia – mit dziejotwórczy. Systemowa teoria kultury

Co dotyczy wszystkich, tylko wszyscy mogą rozwiązać.

Dostrzegasz, że sprawy tego świata idą w złym kierunku, a kieruje nim marny, pełen żądzy posiadania rzeczy i władzy, narcystyczny rozum?
Widzisz, że sprowadza nas do roli zapracowanego konsumenta, a świat zamienia w jeden wielki ogrodzony i strzeżony park rozrywki? Odczuwasz upokarzającą bezsilność wobec otaczającego i bezimiennego zła oraz brak obecności wrażliwego adresata swoich skarg?

Lektura tej książki przekona Cię, że to Ty, jak każdy z nas, możesz to zmienić. Taką moc posiada świadomość i zrozumienie nie tylko tego co się teraz dzieje, ale jaki rzeczywiście jest świat natury i człowieczej, wirtualnej ale realnej, kultury jako niepodzielna systemowa całość.

W książce, nie mającej swego odpowiednika w literaturze, w przekroju ścisłej i przyrodniczej wiedzy naukowej, filozoficznej, humanistycznej i społecznej, autorzy podejmują zagadnienia najważniejsze dla wszystkich ludzi. Poprzez zdolną do tworzenia dziejów osobowość opisują cywilizacyjną przeszłość, wyjaśniają teraźniejszość oraz konkretnie pokazują jak można zaplanować przyszłość: zarówno dla społecznej zbiorowości jak i dla jednostki, w formie indywidualnych dróg życiowych.

W projekcie kultury prawii odwołują się do słowiańskiej mentalności, wspaniałego etosu i duchowości, jako jedynych w pełni zdolnych do rzeczywistej zmiany tego, co zmienione być powinno.
Udowodniają, że wszyscy jesteśmy istotami posiadającym i tak bardzo poszukiwaną, autentyczną duchowość, a która istnieje od początku kreowanego przez człowieka świata kultury.   źródło opisu: http://toporzel.pl/ksiazka.php?id=32 źródło okładki: http://toporzel.pl/ksiazka.php?id=32

Wydawnictwo:
Toporzeł
data wydania:
2013 (data przybliżona)

ISBN:
9788385559382

liczba stron:
532

słowa kluczowe:
Antropologia , mity

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski