w

Bartłomiej Walczak – Antropolog jako inny. Od pierwszych badań terenowych do wyzwań ponowoczesnej antropologii

Badania terenowe są differentia specifica antropologii, zarazem jedną z podstaw etosu antropologicznego, jak i tym elementem dyscypliny, który jest najchętniej przejmowany przez nauki społeczne.
Książka przybliża historię antropologicznych badań terenowych oraz konsekwencje wynikające z przedłużonego i intensywnego kontaktu z polem badawczym. Autor, unikając metodologicznego i filozoficznego żargonu, pokazuje omawiane zagadnienia na przykładzie doświadczeń antropologów. Ukazane w książce antropologiczne going native to fascynujące relacje, w których nauka styka się z przygodą. Zarazem znajomość historii metody i jej immanentnych ograniczeń to kluczowe elementy przygotowania przyszłych badaczy terenowych.

Bartłomiej Walczak (ur. 1977), socjolog, antropolog kultury. Adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Pedagogium WSPR. Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych pismach, m.in. “Anthropology Matters”, “Kulturze i Społeczeństwie”, “Kontekstach”, kierownik oraz uczestnik licznych polskich i międzynarodowych projektów badawczych.   źródło opisu: www.scholar.com.pl źródło okładki: www.scholar.com.pl

Wydawnictwo:
Scholar
data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
9788373833425

liczba stron:
167

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski