Ebooki

Benedykt XVI – Sól ziemi. Chrześcijaństwo i Kościół katolicki na przełomie tysiącleci. Z kardynałem Josephem Ratzingerem, Benedyktem XVI rozmawia Peter Seewald

Sól ziemi – wywiad-rzeka przeprowadzony przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda – to najpopularniejsza książka kardynała Josepha Ratzingera, obecnego papieża Benedykta XVI. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie – w tym również w Polsce – zanim jeszcze jej autor został papieżem. Kardynał Ratzinger barwnie i szczerze opowiada w niej o własnym życiu i swoich poglądach na chrześcijaństwo i Kościół. Nie uchyla się od odpowiedzi na na najtrudniejsze pytania w rozmowie kwalifikacyjnej ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">najtrudniejsze pytania, należace do tzw. kanonu krytyki Kościoła; tłumaczy jego stanowisko w sprawach takich jak celibat, hierarchiczna struktura władzy, małżeństwa nieskaramentalne, antykoncepcja, aborcja, święcenia kapłańskie kobiet. Wreszcie – zastanawia się nad stanem ducha współczesnego człowieka oraz nad przyszłością Kościoła katolickiego i jego relacjami z innymi religiami i innymi wyznaniami chrześcijańskimi.

Rozwinięcie niektórych wątków poruszonych w Soli ziemi Czytelnicy znajdą w innej książce rozmów z kardynałem Ratzingerem przeprowadzonych przez Petera Seewalda, noszącej tytuł Bóg i świat. Książka ta ukazała się nakładam Wydawnictwa Znak.  

Wydawnictwo:
Znak
tytuł oryginału:
Salz der Erde

data wydania:
2005 (data przybliżona)

ISBN:
83-240-0585-4

liczba stron:
248

słowa kluczowe:
rozmowa , wywiad-rzeka , religia , Kościół , chrześcijaństwo

kategoria:
religia

język:
polski

Dodaj komentarz