J. Maarten Troost – Na haju do raju

Zabawna i bezpretensjonalna opowieść o poszukiwaniu raju na ziemi.

J. Maarten Troost, autor książki “Zagubiony w Chinach”, po raz kolejny oparł się urokom stabilnego życia. Rzuca dobrze płatną posadę w Waszyngtonie, pakuje walizki i ucieka z żoną na koniec świata, kierując się ku egzotycznym archipelagom południowego Pacyfiku.

Na skalistych wyspach Vanuatu – gdzie tubylcy nadal są znani ze “zjadania ludzi” – popada z jednego zabawnego nieszczęścia w drugie. Zmaga się z tajfunami, trzęsieniami ziemi, olbrzymimi stonogami, a mimo to stwierdza, że odpowiada mu niefrasobliwy styl życia wyspiarzy. Zwłaszcza, że zaczyna pałać miłością do kavy – lokalnego napoju o narkotycznym działaniu.

Gdy jego żona zachodzi w ciążę, przenoszą się na nieco bardziej cywilizowane Fidżi. Tam, zamiast upragnionego spokoju, odkrywają ze zdumieniem kraj pełen prostytutek, zamachów politycznych i wodzów plemiennych, których najbardziej interesuje wynik ostatniego meczu rugby. Synek państwa Troost jest zachwycony życiem na egzotycznych wyspach, rodzice coraz mniej…   źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2013 źródło okładki: www.publicat.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
17 kwietnia 2013

ISBN:
9788324592715

liczba stron:
296

słowa kluczowe:
raj , podróże , Fidżi

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski