John McMurry – Chemia organiczna T. II

Wznowienie 5-tomowego znakomitego podręcznika akademickiego chemii organicznej, znanego i polecanego na polskich uczelniach!

Książkę cechuje:

* przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej;
* nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji;
* doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału;
* świetne opracowanie graficzne;
* bogaty materiał ilustracyjny.

W nowym uaktualnionym wydaniu podręcznik powiązano z bogatym materiałem rozszerzającym i uzupełniającym, dostępnym na specjalnie dedykowanych stronach internetowych. Uwzględniono również najnowsze informacje z zakresu chemii organicznej, zaakcentowano powiązania chemii organicznej z naukami biologicznymi, udoskonalono wizualizację wielu zagadnień oraz dodano nowe problemy do rozwiązania.

Opinie wykładowców:

W każdym szczególe widać staranność i dbałość o studenta, który [najczęściej] korzysta z książki. Niezależnie od poziomu zaawansowania zawsze znajdzie on tutaj dla siebie coś interesującego […].

(prof. dr hab. Jarosław Polański, Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego, Katowice)

Książkę McMurry’ego polecam polskiemu czytelnikowi również z powodu nadzwyczaj ciekawego przedstawienia zagadnień z pogranicza chemii organicznej, bioorganicznej i biochemii […].

(prof. dr hab. Jerzy Hanuza, Instytut Chemii i Technologii Żywności Akademii Ekonomicznej, Wrocław)   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4757/chemia-organiczna-t-15.html

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
tytuł oryginału:
Organic chemistry

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788301144029

liczba stron:
446

słowa kluczowe:
chemia

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski