Krzysztof Kaganek – Turystyka osób niepełnosprawnych w aspekcie wybranych uwarunkowań
Niniejsza praca jest próbą wypełnienia luki dotyczącej znajomości uwarunkowań uprawiania turystyki przez osoby niepełnosprawne. Z analizy rynku wynika, że branża turystyczna nie dysponuje nazbyt dużą znajomością problematyki osób niepełnosprawnych, owszem, obsługa w turystyce styka się z osobami niepełnosprawnymi, ale nie ..zna ich”, nie wie. jakie są uwarunkowania uprawiania turystyki przez te osoby, jakie produkty są im niezbędne do zaspokojenia potrzeb. Ten stan rzeczy zaczyna się powoli zmieniać, mimo. że do idealnej sytuacji jeszcze bardzo daleko, o ile w ogóle uda się do niej doprowadzić.
Turystyka stała się wartością zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i dla społeczeństwa, którego osoby niepełnosprawne są integralną częścią. Wartości te uwidaczniają się szczególnie poprzez potrzeby i prawa do życia i rozwoju każdego człowieka bez zagrożeń i w poczuciu bezpieczeństwa
Dotyczy ono również uczestnictwa w turystyce i wypoczynku, adzie główną potrzebą podczas wyjazdu jest potrzeba bezpieczeństwa. Dlatego temat zakres i metoda badań przeprowadzonych przez autora wśród osób niepełnosprawnych uwzględnia, choć jedynie fragmentarycznie, przedmiot i metodologię nauki o bezpieczeństwie – securitologii. źródło opisu: Okładka książki źródło okładki: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.p…»
- Wydawnictwo:
- EAS
- data wydania:
- 2009 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788361645085
- liczba stron:
- 306
- słowa kluczowe:
- turystyka , osoby niepełnosprawne , monografia naukowa
- kategoria:
- turystyka, mapy, atlasy
- język:
- polski