w

Pierre de Villemarest – Źródła finansowe komunizmu i nazizmu

Każdy, kto jest zainteresowany faktami mówiącymi o tym, jak kosmopolici reprezentujący międzynarodówkę plutokratyczną finansowali czerwonych socjalistów Lenina i brunatnych socjalistów Hitlera, powinien sięgnąć po ten tytuł, tym bardziej, że niekwestionowany profesjonalista Pułkownik Pierre Paillole – Prezes Stowarzyszenia Byłych Pracowników Służb Specjalnych i Obrony Narodowej Francji – tak pisał na jej temat:

“( … ) Pierre de Villemarest opublikował w Éditions Godefroy de Bouillon pracę poświęconą badaniom nad finansowaniem rewolucji bolszewickiej oraz przetrwania ZSSR do roku 1990, przez banki i firmy zagraniczne, w tym amerykańskie.

Ta międzynarodowa operacja finansowa z nazistowskimi Niemcami przed wojną, jak również z Sowietami przed, podczas i po drugiej wojnie światowej, została nam ukazana wraz z jej wszystkimi skandalicznymi i odrażającymi aspektami.

Pierre de Villemarest, były pracownik naszej siatki wywiadu »Kleber«, bezkompromisowy patriota, specjalizował się od 1950 roku w problematyce Europy Środkowej i Wschodniej, a szczególnie w problematyce samego ZSSR.

Jako historyk jest bardzo ceniony w wielu czasopismach narodowych i innych publikacjach krajowych. Jego kompetencje cieszą się też wielkim uznaniem tak we Francji, jak i w wielu innych krajach.

Nasi koledzy na pewno przeczytają z zainteresowaniem te nowe rewelacje na temat pewnego »zgniłego świata«, którego odpowiedzialność zasługuje na uwagę historyków, ale i wymiaru sprawiedliwości”.

[Oficyna Wydawnicza “Fulmen Poland”, Warszawa 1997]   źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=160803 źródło okładki: http://podzegarem.com/index.php?products=product&prod_id=6128

Wydawnictwo:
Fulmen
tytuł oryginału:
Les ressources financières ou du communisme et du nazisme dans l’ombre de Wall Street

data wydania:
2004 (data przybliżona)

ISBN:
83-86445-10-6

liczba stron:
311

słowa kluczowe:
totalitaryzm , xx wiek , nazizm , komunizm

kategoria:
historia

język:
polski